Напрямки
Направления
Activities

Регенеративна (відновна) медицина

Регенеративна (відновна) медицина – це узагальнений термін для позначення різних терапевтичних і хірургічних клітинних технологій (organ regeneration and tissue engineering), що спрямовані на часткову або повну компенсацію функцій пошкоджених або втрачених тканин (органів).

Регенеративна клітинна терапія Fat grafting (ліпоструктура, ліпофілінг, ліпомоделювання) є оптимальним методом наповнення м’яких тканин (відновлення об’ємів, заповнення мінус-дефектів), поскільки жирова тканина є джерелом мезенхімальних стовбурових клітин(MMSC), з яких синтезується нова здорова тканина. Для покращення приживлюванності адипоцитів, ліпоаспірат змішують зі збагаченою тромбоцитами плазмою (PRP), яка є резервуаром факторів росту (PDGF, TGF, IGF, EGF, VEGF, FGF). Дані фактори зросту забезпечують неоангіогенез і реваскуляризацію трансплантату (утворення нових судин і відновлення кровообігу), що дає можливість прогнозувати приживлюваність жирової тканини та гарантує довготривалий результат.

Nanofat

Окрім класичної процедур fat grafting (відновлення об’ємів тканин),  сучасні технології дають можливість отримати іноваційний продукт – Nanofat, який дозволяє досягнути якісний і довготривалий результат омолодження делікатних і тонких тканин (без створення додаткового об’єму) параорбітальної ділянки, кистей рук і зони шиї та декольте за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин (MMSC). Дана методика (Nanofat c MMSC) також з успіхом використовується для відновлення цілісності пошкодженої тканини суглобів і м’язево-зв’язкового апарату  при травматичних і дегенеративних процесах, а також для лікування рубців.

Одним із найсучасніших методів у світі лікування суглобів є внутрішньо-суглобні ін’єкції (при необхідності під контролем УЗД)  PRP (збагаченої тромбоцитами плазми), препаратів Гіалуронової кислоти,  MMSC (власних мезенхімальних стовбурових клітин), ін’єкції гомотоксикологічних препаратів  (Heel), а також поєднання даних методик.

 

Фізіопатологія суглобів може виникати внаслідок механічних пошкоджень, запальних або невропатичних захворювань.

Клінічно доведено, що PRP при патологічних процесах у суглобах діє як аутологічний (власний)  анальгетичний і протизапальний агент і є дієвим альтернативним лікуванням кортикостероїдам (особливо для пацієнтів із цукровим діабетом), так як PRP не є, на відміну від гормонів, шкідливою у довготривалій перспективі”. (дані клінічних досліджень RegeLab, Швейцарія) Гіалуронова кислота – в якості основного компоненту синовіальної (внутрішньо-суглобової) рідини – відіграє важливу роль у в’язко-пружних властивостях суглобового хрящу, покращує поглинання ударів, а також змащує суглоби.

Остеоартрит характеризується як зниженням концентрації гіалуронової кислоти, так і зменшенням її молекулярної маси, що може призвести до збільшення болі та порушення функцій суглобу.

Внутрішньо-суглобові ін’єкції Гіалуронової кислоти є насьогодні одним з найбільш поширених терапевтичних методів лікування симптомів остеоартриту.

“Унікальність і високий терапевтичний ефект процедури полягає в відновленні концентрації Гіалуронової кислоти та її молекулярної маси в суглобах; ефект від процедури миттєвий, значно зменшуються болі у суглобі та покращується його рухливість.

Клінічні переваги внутрішньо-суглобових ін’єкцій Гіалуронової кислоти були доведені довготривалими позитивними результатами.”(дані клінічних досліджень RegeLab, Швейцарія).

Спортивні травмы часто супроводжуються розвитком таких станів як остеоартит, хондропатія та тендопатія.

Високо результативним рішенням прискорення загоєння травм сухожиль та м’язів і лікування остеоартриту (з мінімальним ризиком для пацієнта!) є PRP-терапія.

Філософія даної терапії полягає у поєднанні провідних технологій з природньою здатністю організму до загоєння. 

Взалежності від індивідуального стану пацієнта може знадобитися від 1 до 3 ин’єкцій PRP напротязі 1-2 місяців.

“Дані клінічних досліджень показали, що при остеоартриті колінного суглобу, тазостегнового  суглобу та плеча лікування PRP призводило до покращення функціональних результатів і зменшення болю у пацієнтів з ранньою стадією захворювання.  При хондропатіях коліна, стегна, щиколотки та плеча ін’єкція PRP значно покращувала клінічні результати з плином часу. В тендопатіях лікування PRP  забезпечувало значні клінічні переваги у 90%  пацієнтів з постійним покращенням стану з часом і низьким рівнем рецидивів. Дослідження показало значний анальгетичний ефект терапії, навіть коли пацієнти отримували лише одну ін’єкцію PRP” (дані клінічних досліджень RegenLab, Швейцарія).

Рубець — щільне утворення зі сполучної тканини, що виникло внаслідок регенерації тканин після хірургічного втручання, пошкодження або запалення.

Для відновлення нормальної тканини в ділянці рубця використовуються сучасні технології лазерної медицини, тканинної та регенеративної медицини та реконструктивної хірургії.

В залежності від виду рубця, його локалізації, давності утворення рубця та особливостей оточуючих його тканин визначається оптимальний метод його корекції*.

Поєднання сучасних методів регенеративної медицини  (PRP, MMSC) та, при необхідності, реконструктивної хірургії дає змогу повністю відновити нормальну тканину або наблизити естетичний результат корекції рубця до максимального.

*Консультації з питань корекції рубців проводяться безоплатно.